Burada olduğun için çok teşekkürler:)

Merhaba canım meslektaşım. Ben Serap. Serap Seker Academy olarak yolumuza Birlikte Daha Güçlüyüz & Birlikte Daha İyiyiz diye başlamıştık. Çünkü amacımız Yenidoğan Fotoğrafçılarının işlerini büyütmek, planlı ve stratejik ilerlemelerini sağlamak, fotoğraflarını üst seviyelere çıkarmaktı. İhtiyacı olan bilgi ve eğitimleri alması, sektörde yalnız olmadığını ve birlik olabileceğimizi göstermekti.

Bu çağrımız Türkiye'nin birbirinden değerli fotoğrafçıları ile birlikte devam etti. Kendi tecrübelerini, bilgilerini aktarmak ve Birlikte Daha İyiyiz demek için bir araya geldik.

YALNIZ DEĞİLSİN!

Turkiye'nin ilk ve tek Dogum ve Yenidogan Online Fotograf Egitim Kampi Nedir?


Bu projede bizleri yalniz birakmayan, emegini, zamanini ve tecrubesini paylasan birbirinden degerli fotografcilara cok tesekkur ederiz. Bu egitim kamplarini bir seri haline getirmeyi hedefliyoruz. Her seride tum geliri bir kuruma bagislayacagiz.

 

ONLİNE FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİM KAMPI NEDEN OLUŞTURULDU?


Covid-19'dan sonra birilerine dokunmak ve elimizden geldiğince yardimci olmak(eğitimin tüm geliri LÖSEV'e bağışlanacak)

Biribirinden değerli fotoğrafçıların yıllarca edindiği tecrübe ve bilgisini her seviyeden meslektaşlar ile paylaşmak. İster yeni başlayan ister ileri seviyede bir fotoğrafçı olun bu eğitimler size çok şey kazandıracak.

BİRLİK OLABİLECEĞİMİZİ GÖSTERMEK. Türkiye Yenidoğan Sektörünün kurallarını birlikte yeniden yazıyoruz. Hepimiz aynı gemideyiz. Birlikte Çok Daha Güçlüyüz!


EĞİTİMDE YER ALAN BİRİBİRİNDEN DEĞERLİ FOTOĞRAFÇILAR

TUBA SÖNMEZÖZ

1981 yılında Bursa’ da doğdum. 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Fotoğrafçılık maceram, 2002 yılında aldığım Nikon F55 makinem ile başladı. İlk portfolyomu, proje ödevi olarak hazırladığım, Şahin Deresi Kanyonu' nda çektiğim fotoğraflar ile oluşturdum. Üniversitenin fotoğrafçılık kulübünde Orhan Cem Çetin, Murat Germen gibi başarılı fotoğrafçıların derslerine, atölyelerine ve sergilerine katılıp kendimi geliştirdim. Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Günlerinde “Sadece Ben” isimli projem sergilendi. 2005 yılında evlendim, 2009' da kızım Begüm 2016' da ise oğlum Emre aileye katıldı. Halen İzmir Urla'da bebek, dış mekan ve aile fotoğrafçısı olarak hizmet veriyorum. Fotoğrafçılığın yanı sıra eşim ile birlikte 7-18 yaş grubu gençler için kamplar düzenliyoruz. Çocukların ve gençlerin hayatıma kattığı enerjiyi seviyorum. (bkz. friendscamps) 

Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, board sporlarını (kaykay, snowboard, dalga sörfü vb.), paraşüt ile atlamayı, tırmanmayı, müzik dinlemeyi, ailem ve arkadaşlarım ile vakit geçirmeyi seviyorum. Ne kadar çok yeni yer görüp yeni keşifler yaparsam o kadar yaratıcı olacağıma inanıyorum. Anne olmakta benim için bir keşif. Kimsenin bilmediği, kendi çizdiğim yolda ilerliyorum. Fotoğrafçılığa başlamam bu keşif yolculuğunda yaşanan her anı unutulmayacak hatıralara çevirme isteğinden doğdu. Benim için fotoğraf çekmek paraşüt ile atlamak kadar heyecanlı, müzik dinlemek kadar duygulu, dünyayı dolaşma kadar ilham verici, verdiği keyif ise tartışılmaz.

NİHAN BÜYÜKSURAL


‘’Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’’ nde Temel Fotoğraf Eğitime Başladım. Eş zamanlı olarak photoshop kursu alıp, Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümüne girdim. Türkiye 1. si olarak mezun oldum. Bu süre zarfında, Şahver Koçulu`nun ‘’Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi’’ ile Sadık Demiröz`ün ‘’Stok Fotoğrafçılık Atölyesi’’ ne katıldım. Bir sene içerisinde 2 karma sergi açtık. Hayatımda hiç bu kadar hızla içine çekildiğim bir yol olmamıştı. Her adımım yeni bir adıma fırsat yaratıyordu. Ve ben artık uçuyordum…

Uluslararası fotoğraf yarışmalarına girmeye başladım. Gelen her ödül, 2 türlü mutluluk yaşatıyordu. Hem başarmanın verdiği haz.. Hem de yurtdışında ismimin yanına ülkemin adını yazdırmanın verdiği gurur..

AFIAP (Artist (Sanatçı) FIAP)

EFIAP (Excellence (Mükemmellik) FIAP) CR1 ünvanlarına hak kazanmış olup ‘Fiap World Cup’ ta dünya birinciliğini kazandıktan sonra yarışmalara bir süreliğine ara verdim..

Evet ben Doğum ve Düğün fotoğrafçısıyım.. Sanat adına yaptığım herşey işim de daha iyi olabilmek için..

Benimki kısa zamana çok şey sığdırabilmenin öyküsü.. Bir sürü güzel insan kattım hayatıma.. O insanlar çok güzel anılar biriktirmeme sebep oldu. Mucize bebeklere tanık oldum.. Aşkları Aşkla fotoğrafladım.. Ailelerin heyecanlarını, en özel anlarını paylaştım.. Minnettarım..

Kısaca yeniden hayata başladığım andır fotoğraf ancak ölürsem bırakırım.. Ama o beni ölsemde bırakmasın..İzim kalsın..

SEDA ERDOĞAN


Hey ! Merhaba =) Ben Seda Erdoğan.1983 İstanbul doğumluyum. Annem Rizeli babam Malatyalı olduğundan dolayı ülkemizin uçtan uca farklı kültürlerine hakimim ve bu çeşitliliği seviyorum =) 

Gece gündüz kendimi geliştirmek için çalıştım ve halen çalışmaktayım. Öncesinde hep hobi olarak yaptığım fotoğrafçılığı yıllar içerisinde yurtiçinde ve yurtdışında katıldığım workshoplarla ve aldığım online eğitimlerle profesyonel bir işe çevirdim. 

Başakşehir'de kendime ait minik, şirin ,bahçe katı stüdyomda yenidoğan, bebek, 1 yaş, hamile çekimleri ,hastanelerde ise odada aile çekimleri ve doğum çekimleri yapmaktayım.

 Bana hangi çekimleri daha çok seviyorsun derseniz klasik bir cevapla 'hepsi benim bebeğim gibi' derim ama yenidoğan çekimlerinin yeri bende ayrıdır.

 Şimdilerde kendi stüdyomda birebir yenidoğan fotoğrafçılığı eğitimi de vermekteyim. Bunca yıldır öğrendiklerimi paylaşmanın zamanı gelmişti =) Bebekleri, çocukları ve her gün yeni insanlarla tanışmayı çok seviyorum.

SEDA KURT KOYUNCU


1999 yılından bu yana lise, ön lisans ve akademik eğitimimi tamamıyla fotoğraf üzerine aldım. 15 yaşımdan bu yana fotoğraf makinesi elimden düşmedi.

O günlerden bu günlere gelene kadar çeşitli ajanslarda, dergilerde foto muhabirlik yaptım. Çeşitli moda ve katalog çekimlerinde fotoğrafçı olarak yer aldım.

2007 yılında ilk doğum çekimimi gerçekleştirdiğimde, bu işin tam anlamıyla en çok keyif aldığım şey olduğuna kanaat getirdim. Sonrasında bebeklerle ilgili heyecanlarımı stüdyo ortamına taşıdım:)

2015 yılında ilk bebek stüdyomu açtım. Hayatın en çok anlam kazandığı anları fotoğraflamaktan, her seferinde aynı heyecanı duyarak yoluma devam ediyorum:)

AYŞEGÜL ÖZDEMİR


1980 Yılında Trabzon’da doğdu. 2003 yılında KTÜ-İİBF İşletme bölümünden mezun olur olmaz 4,5 yıl boyunca yurtdışı da dahil çeşitli işlerde çalıştı, en son bankacı oldu ama mutlu olamadı : ) Fotoğrafa olan ilgisi babasından miras kaldı. 2005 yılında lise aşkıyla evlendi. 2009 yılında ikiz kızları Nehir ve Yağmur’un annesi olmasıyla fotoğrafa olan tutkusu daha da arttı.

Eşinin hediyesi olan 3. dijital fotoğraf makinasıyla çocukları başta olmak üzere önüne gelen herkesi fotoğrafladı. Derken evlenenler, hamileler, bebeği olanlar.. ” bizi de çek ” demeye başlayınca bu iş böyle olmaz deyip yollara düştü. İstanbul’a gidip; 40 Haramiler-Ayça Oğuş Doğum Fotoğrafçılığı Atölyesi’ne katıldı.

2014 Mayıs ayında tam da hayalini kurduğu şeyi; ilk kişisel sergisini yenidoğan fotoğraflarıyla açtı. Sonrasında İstanbul’a taşındı kısa bir şaşkınlık yaşadıktan sonra buna da alıştı. 2015 Haziran ayında da Anadolu Üniversitesi- Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun oldu. Şimdi daha da büyük bir tutkuyla fotoğraf çekmeye devam ediyor.

CEREN SELÇUK


Ben Ceren, Marmara Üniversitesi Fotograf bölümünde okurken dogum fotograflariyla tanistim. O günden beridir sayisiz doguma taniklik edip anilar biriktirdim.

Fotograflarim yetmedi birde dogum filmlerim oldu. Bebeklerim buyudu yine ayrilmadik.

Halen yeni dogumlara sahitlik edip buyuyen bebeklerimin pesindeyim.

RAHİME GÜN

Merhaba ben Rahime gün.13 senedir fotoğraf sektöründe yer almaktayım.

İşletme mezunuyum ama tesadüf eseri fotoğraf hayatıma girdi.Hayat siz planlar yaparken başımızdan geçenler değil midir? İşte benimkide tam bu:).

6 yıldır yenidoğan bebek fotoğrafları çekiyorum. 2017 yılında Avrupa’nın en büyük topluluğu Magiclens yarışmasında Pregnancy ve Newborn kategorilernde 1.liğim var. Ardından yine bu toplulukda 2017-2018-2019 yıllarında Avrupa'nın en iyi 100 fotoğrafcı listesinde yer almakdayım.

Ponti ve Poyraz adında muhteşem Golden Retriver 2 köpeğe sahibim:)

Bebek uzmanı Esra Ertuğrul ve 0-5 yaş grubu uyku uzmanı Sinem Akenel’den eğitimler aldım ve her yıl bunu tekrarlıyorum. Birçok yerli yabancı eğitmenden dersler aldım.

İnanın hiç bir şey önünüze hazır gelmiyor. Çok çalışmak,emek vermek,hayal kurmak ve kendinize inanmanız gerekiyor. Sınırlarını kendiniz belirlediğiniz harika bir serüven bu. Stüdyo Fotoğrafcısı olarak başladığım bu serüven beni buralara getirdi...

SERAP ŞEKER

Hakkımda sayfalarının çoğu genç yaşlarından beri insanların nasıl 'bir şey' olmak istedikleri ile başlıyor. Ama benim hikayem böyle değil. Ben fotoğrafçı oluncaya kadar fotoğrafçı olmak istediğime dair hiçbir fikrim yoktu. Tüm hayatım boyunca da bu kariyeri hayal etmedim.

Benim bu Yolculuğum, bir fotoğraf kursunun son dersinde 'Bu eğitimden sonra ne yapacaksınız, Serap?' sorusuyla başladı.

Hiç unutmuyorum bu soruyu aynen şöyle cevapladım: 'Bebek fotoğrafçısı olmak istiyorum ve dünyanın her yerinden bebekleri fotoğraflamayı hayal ediyorum'. Siz siz olun ne istediğinize dikkat edin:)

2013 yılında İstanbul'da fotoğraf çekmeye başladım. 5 yıl sonra kendimi 2018'de Kanada'nın Toronto şehrinde buldum ve burası dünyanın her yerinden bebeğin fotoğraflarını çekmek için galiba en iyi yer. Bu yazıyı yazdığım sırada 74 ülkeden 750'den fazla bebeğin fotoğrafını çekmiştim. (hala sayıyorum:).

Fotoğrafın aşkla ilgili olduğuna inanıyorum. Amacım aslında basit; Bebeklerin, çocukların ve ailelerin zamansız, doğal ve bir ömür boyu bakacakları fotoğraflar çekmek istiyorum.

Bu yolculuğumda da edindiğim tecrübeleri fotoğrafçılar ile paylaşmak ve birlikte daha güçlü ve daha iyi olmak istiyorum.

VOLKAN ŞEKER

Uzun yıllar boyunca kurumsal firmalarda Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım. Bir yandan da Serap ile birlikte fotoğraf çekiyordum. En iyi fotoğrafçıların yanında çalıştım, Dünya!dan birçok workshopa katıldım.

Fotoğrafçıların yolculuları boyunca yaşadığı zorlukları, sorunları, hayalleri ve hedefleri üzerine çalışmalar yaptık. Serap ile birlikte Serap Seker Academy Baby Steps planını hazırladık.

İşinizi büyütmeye, fotoğraflarınızı sevmeye, hayal ettiğiniz gelire ulaşmaya başlayacağınız bir plan ve strateji oluşturduk. Eğer işinizi pazarlayamıyorsanız çektiğiniz mükemmel fotoğrafların bir anlamı kalmıyor. Mükemmel Fotoğrafçı aynı zamanda Mükemmel Pazarlamacı da olmalı. Kendi Markasını oluşturmalı. Sürekli, tutarlı, profesyonel ve yaratıcı olmalı.

Hep dediğimiz gibi. Merak etme Yalnız Değilsin! Sana Yardım Etmek için buradayız. İyi ki Varsın!

Course Curriculum

  SS Academy Online Eğitim Kampına Hoşgeldiniz!
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Serap Seker
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Tuba Sonmezoz
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Nihan Büyüksural
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Seda Erdoğan
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Seda Kurt Koyuncu
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Ayşegül Özdemir
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Ceren Selçuk
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Rahime Gün
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra
  Serap & Volkan
Uygun günler
günler kayıt olduktan sonra

Eğitim Kampını Satın Al

$59

Tek Odeme- 9 Egitmen 9 Egitim

Bu egitimin satislarindan elde edilecek net gelir LOSEV'e bagislanacaktir. Destek oldugunuz icin cok tesekkur ederiz.

SPONSOR TEDARİKÇİLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

Angelbaby Handmade

Merhaba, ben Leyla, Angelbaby Handmade'in sahibi ve tasarımcısıyım. Yaklaşık 8 sene boyunca doğum ve yenidoğan fotoğrafçılığı yaptım.Fotoğrafçılık yaptığım dönemde yeterli malzeme bulamamaktan dolayı, kendi proplarımı yapmaya başladım. İşin hem mutfağında olmak, hem de uygulamada yaşamış olduğum sıkıntılardan dolayı ,neyi nasıl ölçüde yapmak, hangi kumaşları kullanmak konusunda deneyim sahibi oldum.

Yüksek kaliteli kumaş ve aksesuar kullanıyorum. Her zaman en yumuşak, doğal kumaşları ararım. Küçük detaylar fark yaratır, bu yüzden detaylara çok dikkat ediyorum.  Kıyafetlerin çoğu esnektir ve fotoğraf oturumu sırasında daha fazla konfor için bebeğin üzerine kolayca giydirilecek şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca yumuşacık örme tulumlar, amigurimi bebekler ve keçeden oyuncaklar gibi, bebek fotoğrafı aksesuarları yapıp, sürekli yeni ürün ekliyorum.

Bugün, dünyanın her yerindeki yeni doğan fotoğrafçıları için çalışmaktan ve bu küçük kıyafetleri güzel profesyonel görüntülerde görmek benim için paha biçilemez. Ürünlerimi kullanıp, muhteşem fotoğraflar çıkaran herkese teşekkür ederim:)

İletişim:

instagram: @angelbaby.handmade

Email: [email protected]

Paraflaş Deposu

ParaFlaş Deposu 1989 yılından bu yana fotoğrafçıların ışık sistemlerini sağlayan oldukça köklü bir firmadır. Türkiye'deki birçok ünlü Moda, Düğün, Yenidoğan, Ürün, Yemek Fotoğrafçılarının Işık sistemleri ihtiyaçlarının bir numaralı adresi olan ParaFlaş Deposu aynı zamanda bir çok ünlü markanın da Türkiye temsilciliğini yapmaktadır.

Teknik servis ve sarf malzemeleri konusunda da uzmanlaşmış ve hızlı servisi ile müşteri deneyimini kusursuzlaştırmayı hedeflemiştir.

Adres

Büyük Postane Caddesi Hacı Yakup Han No:5 Kat:1/107 SİRKECİ

P.K. : 34112   FATİH / İSTANBUL

Telefon

0 212 526 60 40 GSM 0 532 214 30 56

Whatsapp 0532 214 30 56

E-Posta [email protected]